Baza Turystyczno-Rekreacyjna

Baza Turystyczno - Rekreacyjna, której właścicielem jest Gmina Siemiatycze, znajduje się w miejscowości Wólka Nadbużna (ok. 5 km do Siemiatycz).

W jej skład wchodzą:

- park linowy,

- domki letniskowe

- świetlica z poddaszem użytkowym (tzw. schronisko),

- plac zabaw dla dzieci,

- siłownia zewnętrzna,

- urządzenia rekreacyjne (eurobungee, zjeżdżalnia dmuchana),

- wiata ogniskowa,

- pole namiotowe,

- miejsca dla kamperów.

 

 

park

Główny obiekt Bazy - park linowy powstał w 2014 r. w Gminie Siemiatycze z projektu unijnego realizowanego w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007 – 2013. Obiekt został wkomponowany w naturalny drzewostan sosnowy. Składa się z różnego rodzaju przeszkód linowych, zbudowany z lin (syntetyczna, stalowa lub naturalna), belek i innych elementów. Przeszkody są umieszczone na różnych wysokościach na drzewach. Podczas projektowania obiektu zwrócono szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób korzystających z tras linowych. Park posiada asekurację ciągłą, siatkę bezpieczeństwa pod całą trasą dla najmłodszych oraz wykwalifikowaną kadrę instruktorską. Na park składają się dwie trasy - MALUCH (dla dzieci od lat 3), oraz JUNIOR (dla dzieci starszych, młodzieży, dorosłych, min. 130 cm wzrostu). Uwaga - przychodząc dp parku należy mieć: sportowe lekkie buty, długie spodnie, związane włosy.


OPIS TRAS

 

 

Baza dysponuje 39 miejscami noclegowymi w domkach letniskowych (łącznie 26 miejsc) oraz schronisku (13 miejsc). Domki są: 3,4 i 5-osobowe. W każdym domku znajduje się: łazienka z toaleta, aneks kuchenny z kuchenka gazową, ogrzewanie elektryczne. Domki są wyposażone w akcesoria kuchenne (talerze, garnki, sztućce, kubki itp.).

REGULAMIN UŻYTKOWANIA DOMKÓW

 

 

tel. 605 732 613

 

BAZA otwarta ejst w sezonie letnim (najcześciej od maja, do września/października).

 

 

 

 

 

Na terenie Bazy znajduje się PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ, z ofertą bezpłatnych folderów, przewodników i ulotek turystycznych, oraz sprzedażą drobnych pamiątek.

park

park   park

park   park   park

park   park

 

 

 

Strony w dziale:

Strony w dziale: