Remont stacji uzdatniania wody w Kłopotach Stanisławach

Remont trwał od czerwca do grudnia. Przez ten okres diametralnie zmienił się nie tylko sam budynek stacji, ale przede wszystkim wnętrze. W bardzo dużym zakresie zmienił się system bieżącego funkcjonowania obiektu, na nowoczesny i w pełni automatyzowany. Wymieniony został praktycznie cały system obsługi stacji, zainstalowano nowoczesne panele sterujące, oraz systemy zabezpieczeń z aparaturą kontrolno – pomiarową, systemy ostrzegania przed awariami i stanami nieprawidłowymi. Ponadto w budynku jest teraz nowa sieć elektryczna, oświetleniowa, wylano nową posadzkę, odnowiona została elewacja budynek jest docieplony. Plac został wyrównany, są nowe zbiorniki, oraz system paneli fotowoltaicznych. Teren zyskał nowe, estetyczne ogrodzenie.

Remont kosztował prawie 2,7 mln zł. Gmina Siemiatycze otrzymała dofinansowanie na te prace w wysokości prawie 2 mln zł. Jest to projekt pod nazwą  „Budowa z przebudową stacji uzdatniania wody Kłopoty - Stanisławy wraz z rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej w miejscowości Czartajew”.

Dzięki modernizacji stacja uzdatniania wody powinna bezproblemowo zaopatrywać w wodę szeroka okolice, jak również bezawaryjnie pracować co najmniej 20 lat.

Wykonawcą była firma „Aqua – Soft” z Białegostoku.

 

 

suw

suw

suw

suw

suw

suw

suw

suw

suw

suw

 

 

 

Strony w dziale:

Strony w dziale: