Ścieżki

 

 

 "ŚCIEŻKI EDUKACYJNO - PRZYRODNICZE"

W SEZONIE LETNIM

CZYNNE SĄ CODZIENNIE, 10.00 - 18.00

(OD MAJA DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA)

(GRUPY ZORGANIZOWANE PROSIMY

O WCZEŚNIEJSZE UMAWIANIE TERMINU, 606 732 613, 504 433 498)

 

 

 

„Ścieżki edukacyjno – przyrodnicze Gminy Siemiatycze” – projekt ekologiczny zlokalizowany w Wólce Nadbużnej (na terenie gminy Siemiatycze), na obszarze ok. 1 hektara, z dofinansowaniem z budżetu państwa w wysokości ok. 1,1 mln zł, w ramach projektu „Ochrona bioróżnorodności wraz z elementami edukacji ekologicznej na terenie Podlasia Nadbużańskiego w miejscowości Wólka Nadbużna”.

 

W ramach projektu powstały:

- budynek edukacyjny,

- ok 1 km ścieżek,

- parking,

- oświetlenie z ogrodzeniem,

- mała architektura,

- plac zabaw dla dzieci z labiryntem,

- naturalistyczne figury grzybów i zwierząt, występujących w naszych lasach.

 

W ramach współpracy 10 tablic edukacyjnych podarowali nam państwo Beata i Arkadiusz Płotka z Siemiatycz – „Pasieka Podlaska tradycyjna”.

„Ścieżki…” otwarte są 6 dni w tygodniu – oprócz poniedziałków. Zapraszamy w godzinach 10.00 – 18.00 (w sezonie letnim).  Wstęp jest bezpłatny.

Właściciel ścieżek – Gmina Siemiatycze, ul. Tadeusza Kościuszki 88, Siemiatycze, 17 – 300. Kontakt – 606 732 613, 504 433 498. W przypadku przyjazdu grup zorganizowanych (wycieczki, grupy szkolne, przedszkola) prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, w celu umówienia terminu zwiedzania.

Uwaga! Bardzo ważnych jest kilka zasad ujętych w REGULAMINIE „Ścieżek…”. Szczególną uwagę prosimy zwracać na dzieci, by nie wchodziły na nasze eksponaty, nie siadały na nich i nie niszczyły ich.

Nasze „Ścieżki…” są unikatowym produktem turystycznym, promującym  ekologię. Eksponujemy segregację odpadów, nasze eksponaty są wykonane z materiałów ekologicznych.

Ważnym czynnikiem jest dostępność „Ścieżek…” do zwiedzania dla osób z niepełnosprawnościami. To m.in. specjalnie wydzielony parking, utwardzone ciągi komunikacyjne dla wózków, tabliczki z opisem w języku Braille’a.

 

Ścieżki są czynne codziennie w sezonie wiosenno - letnio - jesiennym (MAJ -październik).

 

 

bio

 

 

bio

 

 

 

 

 

Strony w dziale:

Strony w dziale: