Serce na nakrętki

Od marca 2021 r., jako Gmina Siemiatycze, przystąpiliśmy do akcji "SERCE NA NAKRĘTKI".

W tym celu zakupiliśmy pokaźny pojemnik w kształcie serca, do którego można zbierać plastikowe nakrętki. Takie serce stanęło na gminnym placu, za urzędem, przy wejściu do przedszkola. Po bokach ma dwa otwory, przez które należy wrzucać nakrętki. Zapełnione tym surowcem wtórnym serce za każdym razem jest opróżnianie, zaś nakrętki w workach składujemy w innym miejscu. Jak już uzbieramy odpowiednią ilość, po nakrętki przyjeżdża odbiorca, zaś pozyskane w ten sposób środki finansowe zasilają konto fundacji DLA ZUZI OPOLSKIEJ, mieszkanki gm. Siemiatycze, chorej na mukowiscydozę. W ten sposób wszyscy, którzy zbierają nakrętki i przywożą je do nas - wspierają leczenie ZUZI!, jak również przyczyniają się do recyklingu tego surowca.

 

serce

serce

 

Zuzia Opolska choruje na mukowiscydozę. To ciężka choroba uwarunkowana genetycznie, mająca wpływ na układ oddechowy i pracę przewodu pokarmowego. Rodzice sami nie są w stanie sprostać kosztom leczenia, które są bardzo wysokie. Szczegóły jej walki z chorobą pod tym linkiem: https://zuziaopolska.com/, oraz na facebooku: https://www.facebook.com/ZuzannaOpolska

 

serce

 

Zakrętka to produkt codziennego użytku występujący w dużych ilościach, łatwo go oddzielić od innych. Dlatego zbierajmy plastikowe zakrętki po: wodzie, napojach, sokach, chemii gospodarczej itp. Warunek - zakrętka nie może zawierać zanieczyszczeń typu: piach, śmieci, elementy nieplastikowe (sprężynki, gumki niekapki itp).

Tego nie wrzucamy do serca:

serce   serce

serce   serce

 

SIE POMAGA też pomaga: https://www.siepomaga.pl/zuzia-opolska

 

 

Strony w dziale:

Strony w dziale: