Nadbużanski szlak rowerowy

Szlak prowadzi naturalnym krajobrazem doliny rzeki Bug – regionie i wyjątkowych walorach przyrodniczo – krajobrazowych. Te walory chronione są w 5 parkach krajobrazowych, licznych rezerwatach przyrody i obszarach chronionego krajobrazu. Oprócz walorów przyrodniczych spotykamy tu mozaikę wielu kultur, religii i narodowości. Zachowały się tu liczne zabytkowe obiekty świeckie i sakralne a także obiekty o wartościach kulturowych i archeologicznych.

Trasa: Wyszków – Kamieńczyk – Treblinka – Jabłonna Lacka – Tonkiele – Wólka Zamkowa – Drohiczyn – Bujaki – Siemiatycze – Turna Mała – Serpelice – Janów Podlaski – Terespol – Kodeń – Jabłeczna – Włodawa – Sobibór – Dorohusk – Horodło.

Dystans: 420,8 km (na terenie powiatu 32 km).

Oznakowanie: jednolite znaki niebieskie zgodne ze standaryzacją PTTK.

Strony w dziale:

Strony w dziale: