"Bitwa o remizy" i bonus frekwencyjny! Nagrody za największą frekwencję w wyborach!

Dodane przez admin - pt., 13/10/2023 - 09:36

W każdym powiecie (z wyłączeniem miast na prawach powiatu) jednostki OSP, w gminie do 20 tys. mieszkańców, która uzyskała największą frekwencję w wyborach do Sejmu i Senatu, otrzymają do 1 miliona zł dotacji na termomodernizację, remont i wyposażenie remizy strażackiej.

Dotacje dla jednostek ochotniczych straży pożarnych będą realizowane w roku 2024, zgodnie z procedurami określonymi przez Ministra Klimatu i Środowiska w ramach właściwego programu priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (reprezentowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej).

Więcej o inicjatywie "Bitwa o remizy" TUTAJ.

bi

Z kolei  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało tzw. bonus frekwencyjny dla gmin liczących do 20 tys. mieszkańców, w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

- 250 TYS. ZŁ z przeznaczeniem na działalność kół gospodyń wiejskich i orkiestr dętych ZA FREKWENCJĘ PONAD 60% W WYBORACH
- 250 TYS. ZŁ z przeznaczeniem na lokalne kluby sportowe ZA FREKWENCJĘ PONAD 60% W WYBORACH
- MILION ZŁ z przeznaczeniem na remizy DLA GMINY ZA NAJWIĘKSZĄ W POWIECIE FREKWENCJĘ W WYBORACH
- MILION ZŁ z budżetu obywatelskiego na dowolny cel DLA GMINY ZA NAJWIĘKSZĄ W POWIECIE FREKWENCJĘ W WYBORACH.

sejm