Ogólnopolski Test Dysleksji

Dodane przez admin - czw., 05/10/2023 - 11:39

Kategoria

Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo nauka zasad pisowni to dla Ciebie duży kłopot?  A może jesteś rodzicem i dostrzegasz takie trudności u Twojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.

 

 

dy

 

Jak to sprawdzić? Idealną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, organizowany w dniach 5 - 10 października 2023r. Udział nic nie kosztuje, wystarczy zainstalować aplikację lub zarejestrować się przez przeglądarkę.

Wypełnienie testu zajmuje nie więcej niż 10-15 minut, a uczestnik od razu pozna swój rezultat. Będzie nim wyrażone w procentach prawdopodobieństwo , że masz dysleksję opatrzone komentarzem identyfikującym Twoje trudności oraz podpowiadającym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastępuje wizyty w poradni, ale może stanowić sygnał do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się obawiać ani wstydzić. U wielu sławnych osób zdiagnozowano to zaburzenie i ich przykład pokazuje, że nie przeszkodziło im w zrobieniu spektakularnej kariery.

Już teraz wejdź na stronę: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/ aby poznać szczegóły wydarzenia.

Ogólnopolski Test Dysleksji skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy podstawówki wzwyż). W przypadku, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, zalecamy, aby test był wypełniany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy serwisu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej oraz fundacji Kopalnia Pomysłów. Test odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Szczegóły wydarzenia znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

 

 

 

 

 

 

 

Strony w dziale:

Strony w dziale: