Zbiórka dla Ukrainy - kolejne punkty!

Dodane przez admin - wt., 01/03/2022 - 09:22

Szanowni mieszkańcy gm. Siemiatycze! Rodzice dzieci uczących się w naszych szkołach! Rodzice przedszkolaków!

Są już pierwsze efekty zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla Ukraińców (fot.). To zbiórka Przedszkola i Żłobka Gminnego. Cały czas do tego punktu docierają kolejne wypchane torby.

Od wczoraj lub dzisiaj najpotrzebniejsze rzeczy można również zostawiać w:
- Szkole Podstawowej w Tołwinie,
- Szkole Podstawowej w Czartajewie,
- parafii w Borańtycu Ruskim,
- OSP KSRG w Słochach Annopolskich.

W ostatnią niedzielę, jak również w najbliższych dniach, będzie można wesprzeć Ukraińców w parafiach, tzw. datkami na tacę.

To nie wszystko!
Pani Ewa Grzesikiewicz, właścicielka baru "EMKA" w Siemiatyczach, mieszkanka gm. Siemiatycze, zadeklarowała bezpłatne wyżywienie dla uchodźców z Ukrainy, którzy mogą zamieszkać w ośrodku letniskowym (Bazie Turystyczno - Rekreacyjnej) w Wólce Nadbużnej (skierowani przez podmiot koordynujący).
Ośrodek nasz jest wyznaczony jako jeden z punktów w naszym regionie, do przyjęcia osób uciekających przed wojną w Ukrainie!
emka

ukr