Ponad 800 tys. zł dofinansowania na kolejny Klub "Senior+" oraz zajęcia dla seniorów!

Dodane przez admin - śr., 29/12/2021 - 13:29

Gmina Siemiatycze otrzyma kolejne dofinansowanie, skierowane do seniorów.

To kwota 805 680 zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Podlaskiego, w ramach projektu „Poprawa warunków życia seniorów Gminy Siemiatycze”, z czego najważniejszymi elementami są - utworzenie Klubu „Senior+” w Wiercieniu Dużym, oraz szereg działań skierowanych do seniorów – przede wszystkim aktywizujących i rozwijających zainteresowania, tj.: zajęcia manualne, rekreacyjne, kulinarne, spotkania, wycieczki. Klub „Senior+” w Wiercieniu Dużym, przez okres realizacji projektu, będzie otwarty przez 5 dni w tygodniu, po 8 godzin.

Przeznaczony do tego budynek świetlicy (jego wnętrze) zostanie zaadaptowany do wymogów Klubu, m.in. będzie dostosowany do osób starszych i niepełnosprawnych. Klub zostanie wyposażony w nowe meble i potrzebne pomoce dydaktyczne.

Projekt będzie realizowany od stycznia 2022 r., do końca 2023 r.

Wartość projektu – 851 760 zł.

Będzie to piąty Klub "Senior+" na terenie gm. Siemiatycze. Dotychczasowe funkcjonują w: Krupicach, Bacikach Dalszych, Rogawce, Ogrodnikach.

wiercien