Czujki dymu i czadu - dodatkowy sprzęt w ramach transgranicznego projektu strażackiego

Dodane przez admin - ndz., 19/12/2021 - 11:22

10 grudnia w siedzibie lidera projektu transgranicznego pn. „Wspólne inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa obszar transgranicznego w przypadku katastrof ekologicznych i chemicznych” - Gminie Siemiatycze, odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli jednostek OSP oraz władz samorządów biorących udział w realizacji przedmiotowego zadania. Tym razem jednostki otrzymały dodatkowy sprzęt, który rozdysponują na terenie własnych gmin. To tzw. czujki dymu i czadu – podstawowe urządzenia gwarantujące bezpieczeństwo domowników.

Cieszę się, że ten sprzęt trafia w ręce strażaków. Oni będą wiedzieć, co z nim zrobić. Wygospodarowaliśmy ten sprzęt w ramach rozszerzenia projektu transgranicznego, realizowanego przez samorządy powiatu siemiatyckiego. Ten projekt jest wyjątkowy. Sprawia, że bezpieczeństwo na terenie powiatu siemiatyckiego wzrosło diametralnie. Efekt projektu będzie służył strażakom i mieszkańcom przez długie lata - mówił Andrzej Słodki, kierownik Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina Centrum Projektów Europejskich w Warszawie.

Powoli kończymy ten projekt. Założony cel udało się osiągnąć. Mamy na terenie powiatu siemiatyckiego dziewięć nowych samochodów strażackich, zaś nasi partnerzy po stronie białoruskiej specjalistyczny podnośnik, oraz sprzęt zapobiegania zagrożeniom chemicznym na wodzie. Dużo było pracy, spotkań, dokumentacji, ale efekt w postaci poprawy bezpieczeństwa na naszym terenie jest teraz na zdecydowanie wyższym poziomie – podsumował spotkanie wójt Edward Krasowski.

Więcej o projekcie "Wspólne inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa obszaru transgranicznego w przypadku katastrof ekologicznych i chemicznych" - TUTAJ.

wspolne czujki