"Poznajemy Podlaskie" - wycieczki dla uczniów szkół

Dodane przez admin - czw., 18/04/2024 - 11:19

Szkoła Podstawowa w Czartajewie i Szkoła Podstawowa w Tołwinie otrzymały dofinansowanie w wysokości 7 500  zł na organizację wycieczek turystyczno - krajoznawczych na terenie województwa podlaskiego w ramach przedsięwzięcia „Poznajemy Podlaskie”. W dniu  15 kwietnia 2024 r. Wójt Gminy Edward Krasowski podpisał umowy na dofinansowanie z Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną w Białymstoku.

Uczniowie z SP Tołwin wezmą udział w 3-dniowej wycieczce odwiedzając Muzeum Pamięci Sybiru, Muzeum w Tykocinie, ścieżkę przyrodniczą Waniewo-Śliwno w Narwiańskim Parku Narodowym, Augustów - Kanał Augustowski, rejs Doliną Rospudy, zwiedzanie Sanktuarium w Studzienicznej, Wigierski Park Narodowy, ścieżka edukacyjna, Muzeum Wigier, Pokamedulski Klasztor w Wigrach, Bohoniki – meczet i mizar.

Uczniowie z SP Czartajew wezmą udział w 3-dniowej wycieczce odwiedzając  Biebrzański Park Narodowy, Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie, Augustów - Kanał Augustowski, rejs Doliną Rospudy, zwiedzanie Sanktuarium w Studzienicznej, Wigierski Park Narodowy, ścieżka edukacyjna, Muzeum Wigier, Pokamedulski Klasztor w Wigrach, Bohoniki – meczet i mizar.