Ponad milion zł dofinansowania na Ochotniczą Straż Pożarną w Kajance

Dodane przez admin - czw., 22/02/2024 - 14:01

1.083.313,36 zł – to kwota dofinansowania przyznanego Gminie Siemiatycze na realizację zadania „Wzmocnienie potencjału OSP Kajanka w Gminie Siemiatycze”.

To dotacja w ramach programu w realizowanego przez Podlaski Urząd Marszałkowski pod hasłem „Rozwijanie systemów prognozowania i ostrzegania środowiskowego oraz systemów ratownictwa”.

Wartość projektu -  1.444.417,82 zł.

W ramach zadania zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt, w tym lekki samochód ratowniczo - gaśniczy i przebudowany będzie garaż straży w Kajance (rozbudowa i nadbudowa). Dodatkowym i potrzebnym elementem projektu będzie budowa instalacji kanalizacji deszczowej, ze zbiornikiem na wody opadowe.

Wkrótce zostanie podpisana umowa o dofinansowanie, zaś po tym ruszy procedura przetargowa na dostawę samochodu.

Tym samym poziom szeroko rozumianego bezpieczeństwa na terenie naszej gminy będzie jeszcze na wyższym poziomie.

fe