Wielkie spotkanie wigilijne!

Dodane przez admin - czw., 21/12/2023 - 22:04

"W owym czasie wyszło rozporządzenie cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym świecie..." - tymi słowami, wg Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, rozpoczęło się wielkie spotkanie świąteczno - wigilijne Gminy Siemiatycze.

Tym razem w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Czartajewie, w przedświątecznym okresie, spotkali się: radni, sołtysi, pracownicy urzędu gminy, seniorzy, duchowni, żołnierze, zaproszeni goście, łącznie ok. 150 osób. Po odczytaniu ewangelii zebrani podzielili się opłatkiem i prosforą, składając sobie moc serdecznym  życzeń - przede wszystkim zdrowych i spokojnych świąt. Był też występ gminnego zespołu z kolędami, jednak najbardziej kolorowo, wykwintnie i smacznie było na stołach - efekt pracy i przygotowań wielu mieszkanek i mieszkańców naszej gminy!

Radosnych Świąt!