Modernizacja oświetlenia na terenie gm. Siemiatycze - ponad 2 mln zł dofinansowania!

Dodane przez admin - pon., 11/12/2023 - 10:02

851 200 zł – to kolejne dofinansowanie dla Gminy Siemiatycze, tym razem na wymianę dużej liczby lamp oświetlenia ulicznego na energooszczędne. To wynik naboru w ramach rządowego programu „Rozświetlamy Polskę”, z Funduszu Inwestycji Strategicznych. Modernizacja (wymiana) oświetlenia nastąpi najprawdopodobniej wiosną 2024 r. Będzie to projekt pod nazwą „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Siemiatycze”. Wartość inwestycji - 1.064.000 zł.

Program „Rozświetlamy Polskę” to nowa rządowa inicjatywa, przyspieszająca  modernizację infrastruktury oświetlenia dróg na terenie kraju. Dotyczy wymiany lamp na wysoce energooszczędne oświetlenie LED, zsynchronizowane z innowacyjnymi systemami zarządzania. W bardzo znaczny sposób przyczyny się to do poprawy stanu światła ulicznego naszej gminy, tym samym pozwoli na oszczędności budżetowe.

roz

Następnym projektem, który pozwoli na wymianę kolejnej partii lamp oświetlenia ulicznego będzie zadanie pt. „Budowa i modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Siemiatycze”. Projekt obejmie budowę i rozbudowę linii energetycznych wraz z lampami nowego oświetlenia ulicznego, jak również wymianę starych opraw oświetleniowych (sodowych), na nowoczesne LED-owe. Wartość inwestycji -1.800.000 zł. Dofinansowanie -  1.500.000 zł.

Zakończenie obu projektów - 2026r.