Renault Mascot dla OSP Krupice!

Dodane przez admin - pt., 08/12/2023 - 21:17

Renault Mascot – to marka i model samochodu strażackiego, który 8 grudnia, oficjalnie trafił do OSP Krupice. Jest to pojazd używany.

To lekki samochód ratowniczo - gaśniczy, ze zbiornikiem na środek pianotwórczy i autopompą podającą ten środek, masztem oświetleniowm typu LED, oraz podstawowym wyposażeniem ratownictwa medycznego.

Samochód oficjalnie przekazał wójt Edward Krasowski, w ramach umowy z OSP Krupice, w imieniu której występował prezes Krzysztof Jachimczuk.

Samochód został zakupiony dzięki dotacji w wysokości 100 tys. zł ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Gmina Siemiatycze dołożyła ze swojego budżetu 10 tys. zł.

Nowy nabytek znacznie poprawi bezpieczeństwo na terenie gm. Siemiatycze, jak również niepodważalnie podniesie poziom możliwości ratowniczych jednostki z Krupic.

kr