Webinarium dla seniorów - cyberbepieczeństwo

Dodane przez admin - pt., 08/09/2023 - 09:54

Kategoria

4 września członkowie działających w Gminie Siemiatycze Klubów Senior i  Senior+ wzięli udział w zorganizowanym przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, webinarium: „Cyberbezpieczeństwo podczas zawierania transakcji elektronicznych z podmiotami rynku finansowego, ochrona konsumentów na rynku finansowym, w szczególności przed działalnością cyberprzestępców, uwzględniając takie metody oszustw, jak vishing i spoofing”. 

Webinarium skierowano do seniorów, a jego celem było zwiększenie świadomości w zakresie aktualnych zagrożeń spowodowanych działalnością cyberprzestępców.

Nasi seniorzy mogli dowiedzieć się m.in. o socjotechnice - dlaczego i jak przestępcy manipulują poszkodowanymi, o bieżących kampaniach przestępczych, a także bliżej poznać zagrożenia „metody na wnuczka/policjanta”. Przybliżono im również metody wykorzystywane przez oszustów w atakach na urządzenia mobilne, zwracając uwagę m.in. na podobieństwo fałszywych domen do prawdziwych, złośliwe oprogramowanie, fałszywe wiadomości e-mail, SMSy i reklamy Google. Szczególny nacisk położono na dobre praktyki poprawiające bezpieczeństwo w tym zakresie.   

Uczestnicy webinarium wykazywali duże zainteresowanie jego tematyką. Pozostaje mieć nadzieję, że wzbudzi ono w nich większą czujność przy korzystaniu chociażby z telefonu, tabletu i skutecznie pomoże uniknąć zagrożeń cyberprzestępczości.       

 

sen
sen
sen

Strony w dziale:

Strony w dziale: